İmmergas Kombi Su Basıncı Düşünce Ne Yapılmalı

Kombiler çeşitli elektronik parçaların bir araya gelmesi ile oluşan teknoloji harikası cihazlar olarak da gösterilebilmektedir. Elektronik aletlerin kaderi olan bazı bozulmalar ve problemler yaşanabilir. Ancak sorun her zaman kombide değildir. Zaman zaman kullanıcıların dikkatsizliği ve gerekli işlemleri yapmaması halinde de kombide sıkıntı çıkmaktadır. En çok yaşanılan sorunlara değinecek olursak; Immergas kombi su basıncı sorunu şeklinde örnek verebiliriz. Yapımı oldukça basit olan ancak çoğu kullanıcı tarafından bilinmeyen bir detaydır. Teknik servis ihtiyacı olmadan kolayca sorunu çözmeniz mümkündür. Yapmanız gereken tek şey su basıncını arttırmak.

Kombi Su Basıncı Nasıl Arttırılır?
Kombinin içerisindeki döngüyü sağlayan suyun basıncının ideal seviyede olması gerekmektedir. Dikkatli bakmanız halinde kombinin alt kısmında bir barın olacağını göreceksiniz. Bu bar 0 ile başlarken, 3-4’e kadar gidebilmektedir. Bu barın ise genellikle 1,5 – 2 seviyelerinde olması gerekmektedir. Artması ya da azalması durumunda kombi çalışmayacaktır.

Kombi basıncı düşük ise;
Bu durumda yapmanız gereken şey oldukça basittir. Bar kısmının yanında bir çevirme kolu gibi şey göreceksiniz. Genellikle mavi renk ya da kırmızı renk olmaktadır. Bunu yavaşça açın. Bu sırada basınç kısmının da arttığını göreceksiniz. Basınç seviyesi 1,5 ile 2’ye gelene kadar kapatmayın. Daha sonra vanayı kapatabilirsiniz. Fazla doldurmamaya dikkat edin. Fazla basınç olması halinde kombi yine çalışmayacaktır.

Fazla basınç olması durumunda;
Eğer basınç miktarı 2 ve üstüne çıktıysa, bu durumda kombiniz hata verecektir. Her kombi tesisatının bir tahliye borusu bulunmaktadır. Bu genellikle balkonda falan olmaktadır. Tahliye borusunu açmanız ve içerideki su miktarını azaltmanız gerekmektedir. Basınç oranı 1,5 ile 2 seviyesine düştükten sonra vanayı kapatabilirsiniz. Kombi normale dönecektir.

Call Now ButtonServis Çağır