İmmergas Kombi Petekleri Tam Olarak Isıtmama Sorunu

Kombiler sürekli olarak içerisinde dolaştırdığı sıcak su sayesinde evlerimizin ısınmasına yardımcı. Dolaşmak de olan bu sıcak su sayesinde kalorifer veya buna benzer yapıların ısınması mümkün oluyor. İmmergas kombilerde zaman zaman meydana gelen problemlerden dolayı bu ısınma işleminde aksamalar meydana gelebilir. Eğer böyle bir durum meydana gelecek olursa kontrol etmeniz gereken birkaç önemli unsur var. Kombide meydana gelen problemi tespit ettikten sonra uygun olan çözüm yöntemi sayesinde ısınmama problemi tamamen ortadan kalkacaktır.

Peteklerin Tam Olarak Isınmama Sorunu

– Kombi içerisinde dolaşması gereken su miktarı eğer yeterli değilse petekleri ısıtmak için gerekli olan su temin edilemez. Eğer bu problemden dolayı peteklerin ısınmasında sorun yaşıyorsanız su seviyesini yeterli miktarda getirmek sorunların ortadan kalkması için yeterli olacaktır. Kontrollerin nasıl yapılması gerektiği hakkında eğer profesyonel bir şekilde bilginiz yoksa ne yazık ki profesyonel bir şekilde destek almak zorunda olduğunuzu söyleyebiliriz. Çünkü su seviyesini kontrol edilebilmesi için teknik olarak bilgiye sahip olmak ve kombilerin içerisine açmak gerekiyor.

– Bu problemlerin ortaya çıkma sebeplerinden bir tanesi de peteklerde meydana gelen herhangi bir şekilde tıkanıklık olabilir. Bahsetmiş olduğumuz bu tıkanıklıklardan dolayı aslında yeteri kadar su gelmesine rağmen ısınmama sorunları ortaya çıkabilir. Borular içerisinde meydana gelen tıkanıkları ortadan kaldırmak için boruların içerisinden ilerleyecek olan metal bir parçaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz bu parça kombi bakım ve onarımı ile uğraşmakta olan kişiler tarafından kolay bir şekilde elde edilebildiği için herhangi bir tesisatçı size bu konuda yardımcı olacaktır. Gerekli olan kontroller yapıldıktan sonra kısa süre içerisinde meydana gelen problemler ortadan kaldırılacak ve petekler eskisi gibi kolay bir şekilde ısınmaya devam edecektir. Kombinin eski performansında çalışmasını istiyorsanız bahsetmiş olduğumuz bu unsurları göz önünde bulundurarak gerekli olan kontrolleri yaptırmalısınız.

Call Now ButtonServis Çağır