İmmergas Kombi Ekranda Görüntü Olmaması Sorunu

Kombiler ilk çıktığında analog bir ekran ile kullanılıyordu. Ancak teknolojinin gelişmesi ile birlikte kombi parçalarında da değişikler oluşmuştu. Bunların arasında dijital ekran da yer alıyordu. Her ne kadar teknolojik ekran daha ayrıntılı ve gelişmiş olsa da diğerine göre daha dayanıksız olabilmektedir. Özellikle küçük sebeplerden yanma, görüntü gitme ya da kısa devre gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir. İmmergas marka kombiler de dijital ekran kullanmaktadır. Ancak zaman zaman ekran gidebilmektedir. İmmergas kombi ekranda görüntü olmaması sorunu ise bazen basit bir nedenden dolayı olmakla birlikte ciddi sorunların da habercisi olabilmektedir.

Kombi Ekranı Çalışmıyor?
Bilindiği üzere cihazın hangi modda olduğunu, sıcaklık derecesini, arıza kodlarını ve diğer detayları dijital ekrandan görmekteyiz. Ekranın bozulması halinde ise önemli işlemleri yapamaz hale gelebiliriz. Kombi ekranına görüntü gelmeme sorunu ise şu sebeplerden dolayı ortaya çıkmaktadır;

Ekran Arızası: Elektronik bir aksama sahip olan ekran, çeşitli nedenlerden dolayı arızalanmış olabilir. Ekranın değiştirilmesi sorunun çözüme kavuşturulması için yeterli olacaktır.

Kart Arızası: Bilindiği üzere kombi üzerindeki dijital ekran, karta bağlı olarak çalışmaktadır. Kartta herhangi bir arıza meydana gelmesi durumunda görüntü de ekrana gelmeyecektir. Ekranın gelmemesi zaman zaman kart arızası olarak karşımıza çıkabilmektedir. Kart arızası ise oldukça pahalıdır.

Temassızlık: Zaman zaman elektronik aksamda bulunan kablolarda bir temassızlık meydana gelebilmektedir. Bu durumda ise ekrana görüntü gelme imkanı bulunmayacaktır.

Yüksek Voltaj: Bilindiği üzere kombilerin ideal çalışma voltu 220 şeklindedir. Elektriğin 240 – 250 ya da 140-180 arasında gelmesi durumunda elektronik aksam kısa devre yapacaktır. Bu durum ise beraberinde voltaj sorunlarına sebebiyet verecektir. Kartın arıza görmesi ekrana görüntü gelmemesine neden olacaktır.
Yukarıdaki nedenler için teknik servis çağırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde çözülmesi mümkün değildir.

Call Now ButtonServis Çağır