İmmergas Kombi Sıcak Su Vermiyor

Kombilerin en büyük görevlerinden birisi sıcak su vermesidir. Sıcak suyun beraberinde kış aylarında peteklere sıcak su transferi yaparak ev ortamının ısınmasını sağlamaktadırlar. Kombilerin çok farklı modelleri ve markalara sahip olması kalitesini ve özelliklerinin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Her kombi markası her eve uyabilir ama kalitelerinin aynı olacağını söyleyemeyiz. Doğalgazın bulunduğu her alanda kullanılan bu kombiler su, hava, gaz ve elektrik gibi önemli unsurların bir araya gelerek çalışması sağlanır. İlk bakışta tehlikeli denilebilir. Gaz ve elektrik bir arada nasıl olabilir diyor olabilirsiniz. Ancak oldukça güvenli ve bu ekipman bir parçasının bozulmasında diğer tüm işlemleri emniyete alarak çalışma prensibini benimsemiştir. Konuyu fazla uzama gereği duymadan İmmergas kombi sıcak su vermiyor diyenlere yardımcı olmak istiyoruz.

Kombi Neden Sıcak Su Vermez?
Kombilerin sıcak su hazneleri yoktur. Yani bazen banyo yaparken düşündüğünüz olmuştur. Bu kombilerde kazan yok bu sıcak su nasıl geliyor şeklinde! Ancak kazanın görevini yapan önemli bir elektronik devre elemanı vardır. İsmi Eşanjör olarak biliniyor. İşte bu parça tüm görevi üstlenmektedir. Sıcak suyu ayarlayan, ortamdaki ısıyı ölçen bu elemanın arızalanması sıcak suyun gelmesini önlemektedir.

Diğer bir sorun ise Eşanjör olarak isimlendirilen bu önemli parça suda bulunan kireçten dolayı görevini tam olarak yerine getiremez. Ancak bu sorun hiç sıcak su vermiyor şeklinde olmaz. Banyo yaptığınız zaman aniden sıcak su kesiliyor yerine buz gibi soğuk su geliyorsa bu parçada kireçlenme var demektir. Görevini anlık olarak yapamadığı için soğuk suya maruz kalırsınız. Kombinizde sürekli olarak sıcak su sorunu ile karşılanıyorsanız periyodik bakımlarını atlıyorsunuz demektir. Eşanjör kireçlenmesi için sizin elinizden bir şey gelmeyeceği için teknik servis desteği almanız gerekmektedir.

Call Now ButtonServis Çağır