İmmergas Kombi E02 Arızası

Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde üretilmiş olan elektronik ürünler kendilerinin ve kullanıcıların güvenliği için birçok özellikle donatılmıştır. Bu durum günlük hayatımızda çok fazla kullandığımız beyaz eşyalar için oldukça avantajlıdır. Çünkü özellikle kombilerde, yaz ve kış aylarında çok fazla kullanıldıklarından ötürü başta kullanıcı hatalarından kaynaklı olmak üzere çok sayıda birbirinden farklı hata kodları ile karşılaşılmaktadır.

Bu hata kodlarından biri olan İmmergas Kombi E02 Arızası kodu her ne kadar hata olarak adledilse de bu tamamen kombinizin aşırı ısınmasından dolayı güvenlik tedbiri olarak çalışmayı durdurmasından kaynaklanmaktadır.

Peki kombiniz neden ısınır?

  • Ana eşanjör tıkanmış veya kireçlenmiş olabilir: Ana eşanjörün tıkanması veya kireölenmesi kombinizin ısınmasına sebep olabilir. Çözüm için mutlaka teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunmalısınız.
  • Üç yollu vana arızalanmış olabilir: Üç yollu vananın arızlanması ya da yerinin değişmesi de kombinizin ısınmasına sebep olur. Parça değişimi ya da onarımı için mutlaka teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunmalısınız.
  • Pompada sorun olabilir: Devirdaim pompasında sorun olduğu taktirde kombiniz aşırı ısınma sorunuyla karşı karşıya kalır. Parça değişimi ya da onarımı için mutlaka teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunmalısınız.
  • Kalorifer filtresi tıkanmış olabilir: Kalorifer peteklerinden kombiye giden borularda bulunan filtrenin tıkanması sonucu kombiniz aşırı ısınabilir. Bunun yaşanmaması için periyodik bakımlarını aksatmayın.
  • Kalorifer tesisatı tıkanmış olabilir: Uzun kullanım sonucu kalorifer tesisatınız zamanla kireç ve tortularla tıkanabilir. Bu da kombinizin aşırı ısınmasına neden olacak başka bir sorundur. Temizliği giderildikten sonra sorun çözülecektir.
  • Son olarak peteklerinizin en az 3 tanesinin açık olduğuna emin olun ve bu konu hakkında uzman olan kişilerden yardım talebinde bulunun.

Müşteri Hizmetleri


Servis taleplerinizi, önerilerinizi ve şikayetlerinizi bize iletebilirsiniz.

İmmergas Servis Numarası :

444 88 48

Çalışma Saatlerimiz:

Pazartesi- Cuma : 08:00-21:00
Cumartesi : 09:00-20:00
Pazar : Kapalı.

Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir. Özel Servis olarak hizmet sunmaktayız.İmmergas Servis. Tüm Hakları Saklıdır.

Call Now ButtonServis Çağır